O mnie

Witam,
nazywam się Nina Marciniak.

Z fizjoterapią jestem związana od 2010 roku. Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy w różnych ośrodkach leczniczych i opiekuńczych, ponadto prowadzę prywatny gabinet, gdzie zajmuje się małymi dziećmi, noworodkami i wcześniakami.
W swojej pracy mam kontakt z różnorodnymi przypadkami dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, genetycznymi oraz wadami postawy.

Kompleksowo zajmuje się rehabilitacją dzieci już od momentu narodzin, oferując nowoczesne i cenione na świecie metody terapii. Indywidualne podejście do małego pacjenta, zrozumienie jego dziecięcych potrzeb oraz umiejętność zbudowania przyjaznej relacji wpływa na efektywną pracę z dzieckiem. Plan terapii ustalam zawsze indywidualnie do możliwości i potrzeb dziecka.

Rehabilitację prowadzę z wykorzystaniem metody Vojty, polegającej na odruchowym uaktywnianiu i wyzwalaniu genetycznie zakodowanych mechanizmów lokomocji. Usprawnianie opiera się także na neurofizjologicznych podstawach Integracji Sensorycznej, metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn lub z wykorzystaniem elementów metody PNF. Ocena globalnych wzorców ruchowych według Prechtl’a pozwala zdiagnozować pracę centralnego układu nerwowego noworodka.

Zapraszam Państwa do kontaktu,
Nina Marciniak

Lista certyfikowanych terapeutów Metody Vojty w województwie Mazowieckim
Mój profil na portalu Facebook
Mój profil na portalu LinkedIn